sobota, 14 grudnia 2024 | Portal eORDO Omnis v. 1.116.1.5.61

Portal eORDO Omnis

Niezalogowano
Użytkownik anonimowy
Zaloguj się

AWF we Wrocławiu

Ramowy program studiów

Szczegóły przedmiotu

Wersja: 3

Informacje ogólne


Wydział

Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu

Kierunek studiów

Wychowanie Fizyczne

Studia

I stopnia

Profil

Praktyczny

Specjalność

Fitness

Nazwa przedmiotu

SI-Fitness-ćwiczenia siłowe

Języki w jakich jest i może być realizowany kurs

j.polski

Status przedmiotu

Przygotowanie do nauczania kolejnego przedmiotu (prowadzenie zajęć) - Specjalność do wyboru: FITNESS

Wymagania wstępne (lista przedmiotów)

PTZ_12_I_S_01 - Anatomia,
WF_17_I_034 - Antropomotoryka,
PSPORT_13_I_S_17 - Fizjologia

Jednostka prowadząca

Zakład Biostruktury

Osoba odpowiedzialna za program przedmiotu

dr P. Posłuszny, adiunkt

Osoba(by) prowadząca(ce) zajęcia

dr hab. J. Domaradzki, prof. AWF Wrocław,
dr P. Posłuszny, adiunkt,
dr A. Tomaszewska, adiunkt

Cel przedmiotu

Przygotowanie do pracy w zawodzie instruktora fitness o specjalności ćwiczenia siłowe, na siłowniach, w klubach fitness  oraz innych placówkach prowadzących zajęcia, w których występują ćwiczenia kształtujące zdolności siłowe.


Opis przedmiotu

Przedmiot Specjalizacja Instruktorska fitness - trening siłowy umożliwia  zdobycie przez studenta wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych do uzyskania uprawnień Instruktora fitness Akademii Wychowania Fizycznego ze specjalnością fitness – ćwiczenia siłowe. Na poziomie piątym Polskiej Rady Kwalifikacji dla szkolnictwa wyższego z powyższego obszaru.
Pozwala na zdobycie wiedzy teoretycznej z zakresu  treningu siłowego w tym przygotowania programów treningowych także pod inne dyscypliny sportu. Zdobycie umiejętności z zakresu techniki wykonywania ćwiczeń siłowych, na przyrządach, z przyborami i masą własnego ciała indywidualnie oraz w parach. Uzyskanie kompetencji w zakresie przygotowania do treningu siłowego zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i metodyki. Dzięki użyciu  metod pozwalających udoskonalić umiejętności potrzebne w treningu siłowym do danej formy ruchu oraz poprzez dopasowywanie ćwiczeń siłowych do poszczególnych rodzajów aktywności fizycznej. Kształtowanie różnych rodzajów siły, w powiązaniu z wytrzymałością, szybkością i koordynacją oraz wymaganej gibkości i mobilności przez dostosowanie ćwiczeń do aktualnych metod treningowych.  Trening siłowy odnosi się do różnych form aktywności fizycznej i dyscyplin sportu oparty  o ćwiczenia wykorzystujących zarówno z  ciężarem ciała, jak i taśmi i linko-bloczkami, hantle, ketlami oraz piłkami lekarskimi.