poniedziałek, 2 grudnia 2024 | Portal eORDO Omnis v. 1.116.1.5.61

Portal eORDO Omnis

Niezalogowano
Użytkownik anonimowy
Zaloguj się

AWF we Wrocławiu

Ramowy program studiów

Szczegóły przedmiotu

Wersja: 1

Informacje ogólne


Wydział

Wydział Wychowania Fizycznego

Kierunek studiów

Wychowanie Fizyczne

Studia

II stopnia

Profil

Praktyczny

Specjalność

Szkolne Wychowanie Fizyczne

Nazwa przedmiotu

Praktyka specjalistyczna


Forma studiów Rok studiów Semestr Suma godzin dydaktycznych Liczba punktów ECTS
Wykłady Ćwiczenia/praktyki
Stacjonarne 1 1 --- --- ---
1 2 --- --- ---
2 3 --- --- ---
2 4 0 120.0 5.0
Suma 0 120.0 5.0


Języki w jakich jest i może być realizowany kurs

j.polski

Status przedmiotu

Specjalność: Wychowanie Fizyczne i Zarządzanie Oświatą

Wymagania wstępne (lista przedmiotów)

-----

Jednostka prowadząca

Katedra Pedagogiki Kultury Fizycznej

Osoba odpowiedzialna za program przedmiotu

dr hab. H. Guła-Kubiszewska, prof. AWF Wrocław

Osoba(by) prowadząca(ce) zajęcia

dr hab. H. Guła-Kubiszewska, prof. AWF Wrocław,
dr R. Kumala, adiunkt,
dr A. Skarul, adiunkt,
dr W. Starościak, adiunkt,
dr A. Wójcik-Grzyb, adiunkt

Cel przedmiotu

Praktyczne przygotowanie studentów do samodzielnych oraz twórczych działań związanych z projektowaniem, programowaniem, planowaniem oraz oceną realizacji zajęć wychowania fizycznego w szkołach policealnych i wyższych lub projektowaniem, programowaniem, planowaniem oraz oceną działalności instytucji pracującej na rzecz kultury fizycznej.

Zdobywanie informacji, doświadczeń i umiejętności przydatnych do projektowania, planowania i realizacji pracy z zakresu wychowania fizycznego w szkołach policealnych, wyższych lub instytucji pracującej na rzecz kultury fizycznej.

Zdobywanie kompetencji psychologiczno-pedagogicznych umożliwiających skuteczne propagowanie i wdrażanie strategii świadomej, systematycznej aktywności fizycznej jako warunku zdrowego stylu życia i racjonalnej troski o witalną gotowość organizmu do przeciwstawiania się negatywnym skutkom cywilizacji

Rozwijanie samoświadomości pedagogicznej studenta oraz kreatywnego nastawienia do pracy na rzecz młodzieży i dorosłych;

Opis przedmiotu

Przedmiot obejmuje zagadnienia umożliwiające studentom praktyczne przygotowanie  do samodzielnych oraz twórczych działań związanych z projektowaniem, programowaniem, planowaniem oraz oceną realizacji zajęć wychowania fizycznego w szkołach policealnych i wyższych. Także związanych z  projektowaniem, programowaniem, planowaniem oraz oceną działalności instytucji pracującej na rzecz kultury fizycznej. Student zdobędzie  informacji, doświadczenia i umiejętności przydatne do projektowania, planowania i realizacji pracy z zakresu wychowania fizycznego w szkołach policealnych, wyższych lub instytucji pracującej na rzecz kultury fizycznej.

W ramach przedmiotu student zdobędzie kompetencje psychologiczno-pedagogiczne,  umożliwiających mu skuteczne propagowanie i wdrażanie strategii świadomej, systematycznej aktywności fizycznej jako warunku zdrowego stylu życia i racjonalnej troski o witalną gotowość organizmu do przeciwstawiania się negatywnym skutkom cywilizacji wśród młodzieży i osób dorosłych. Student rozwija  samoświadomość pedagogiczną oraz kreatywne nastawienia do pracy na rzecz młodzieży i dorosłych;